1. Conditia
de a fi femeie
Ma gandesc de multe
ori la Femeie.
Trairile, substanta
interioara a sufletului si reactiile ei puternice sunt atat de vizible.
Societatea a educat-o
sa “simta” mai puternic decat companionul ei deoarece este femeie si ea, draga
de ea “simte”.
Indiferenta o doare,
posesivitatea o loveste si dragostea prea multa o plicdiseste.
Ce vrea Femeia?
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu